Dekoracje komunijne do aranżacji Kościoła

Stworzenie odpowiedniego wystroju Kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej nie jest łatwym zadaniem, dla osób które nie zajmują się tym na co dzień. Najczęściej ta odpowiedzialność spada na rodziców. Aby pomóc Państwu przy podjęciu odpowiedniej decyzji przygotowaliśmy zbiór inspiracji, wraz z opisami poszczególnych produktów.

Aranżacja przy użyciu styropianowych serc

Styropianowe serca najczęściej umieszczane są w białych ażurowych doniczkach. Dodatkowo taką kompozycję można wzbogacić naturalną zielenią lub kwiatami. Jednak na zdjęciach prezentujemy również inne formy wykorzystania styropianowych serc. W naszej ofercie można znaleźć serca w różnych rozmiarach. Wybierając rozmiar powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak dużo posiadamy miejsca na stworzenie aranżacji i jak duża jest świątynia (zbyt małe ozdoby w dużym Kościele będą się gubiły, natomiast gdy Kościół jest mały ozdoby nie mogą być za duże) oraz z ilu elementów ma się składać aranżacja (wybierając serca styropianowe najczęściej jedno serce przypada na jedno dziecko).

Bardzo dobrym zwyczajem jest wybór serc z imionami dzieci. W ten sposób spersonalizowana ozdoba, sprawia że aranżacja odnosi się do konkretnych dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Sakrament Komunii, ale będą także dla nich świetną pamiątką. Oprócz wielkości ozdoby mamy również możliwość wybrania kroju czcionki.

Czasami wśród serc z imionami dzieci, dodatkowo umieszczane jest jedno większe z napisem “Nasze serca dla Jezusa” lub “Jezu ufam Tobie”.

Zobacz poszczególne produkty:
• Serca styropianowe z napisami
• Serca styropianowe bez napisów

 

 

 

Aranżacja z barankami/owieczkami styropianowymi i motywem trawnika

Ozdoba w kształcie baranka lub owieczki nawiązuje do biblijnego określenia Jezusa jako Pasterza. Umieszczenie w Kościele kawałka trawnika (sztucznego lub prawdziwego) a następnie uzupełnienie go o styropianowe figurki baranków robi spore wrażenie na wszystkich uczestnikach Eucharystii.

W tej aranżacji naklejenie na ozdoby imion dzieci przystępujących po raz pierwszy do Sakramentu jest szczególnie wskazane. Do tak przygotowanej kompozycji musimy dołożyć figurkę Pana Jezusa lub ozdobę w kształcie Hostii (jako pokarmu eucharystycznego).

W naszym sklepie dysponujemy kilkoma rodzajami baranków i owieczek do wyboru. Mogą Państwo również wybrać ich rozmiar, który spasuje do wielkości aranżacji oraz rodzaj i kolor czcionki, która ma być naklejona jako imię dziecka.

Zobacz poszczególne produkty:
• Baranki styropianowe z napisami
• Hostia styropianowa ze złotym napisem IHS

 

 

Aranżacja z gołębiami styropianowymi oraz karmnikiem

Jest to bardzo kreatywna forma, która oprócz zamówienia styropianowych ozdób wymaga stworzenia prostego karmnika. W karmniku umieszczona zostaje hostia, do niej kierują się gołębie, których liczba odpowiada ilości dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Aranżacja ta często umieszczana jest pod samym ołtarzem, ponieważ wymaga szczególnej ekspozycji.

Podobnie jak w poprzednich kompozycjach, warto zadbać aby każdy z gołąbków został spersonalizowany imieniem dziecka. Całość można wzbogacić aksamitnymi materiałami oraz naturalną zielenią.

Zobacz poszczególne produkty:
• Gołębie styropianowe z imionami
• Hostia styropianowa do dekoracji komunijnych

 

Aranżacja z gołębiami lub aniołkami zawieszonymi na suficie

Lekka forma styropianu otwiera sporo możliwości. Jedną z nich jest rozwieszenie gołąbków styropianowych lub aniołków pod sufitem świątyni. Ozdoby styropianowe możemy przewiązać za pomocą nitki. Szczególną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż aranżacja będzie widoczna z każdego miejsca w Kościele. Nie ma obaw że ktoś jej nie dostrzeże. Dodatkowo, jeżeli na dekoracjach umieścimy naklejki z imionami dzieci, wzbudzi to zainteresowanie wszystkich osób które zostały zaproszone przez pierwszokomunijne dzieci na tę uroczystość.

Do wyboru posiadamy wiele rodzajów gołąbków i aniołków. Aniołki przygotowane są również w wersjach dla chłopców i dla dziewczynek (z sukieneczką lub z albą). Ponadto możemy dobrać ozdoby w różnych rozmiarach, aby wpasować się ich rozpiętością w Kościół. Podczas zawieszania ozdób na suficie, warto pamiętać o tym iż będą one widoczne z obu stron. Dlatego warto zastanowić się nad dodatkowym wariantem naklejenia imion po każdej stronie ozdoby. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w centralnym punkcie świątyni styropianowej hostii, a gołąbki skierować w jej stronę.

Zobacz poszczególne produkty:
• Gołąbki styropianowe
• Aniołki styropianowe

 

Aranżacja wykorzystująca styropianowe napisy

Styropian daje dużo możliwości, szczególnie jeśli możemy stworzyć z niego dowolny napis lub cytat. W ofercie posiadamy kilka gotowych cytatów, ale możemy zrealizować każdy, jakiego Państwo zapragną. Do wyboru przedstawiliśmy kilka różnych czcionek. Napis styropianowy może stanowić główną część aranżacji (najczęściej umieszcza się go przy wejściu do Kościoła lub na chórze). Wielkość napisów ustalamy z Klientami indywidualnie w zależności od powierzchni miejsca, którą dysponujemy w Kościele na stworzenie aranżacji.

Zobacz poszczególne produkty:
• Napisy styropianowe do dekoracji komunijnych

 

Aranżacja z rybami spowitymi w sieć rybacką

Aranżacja wymagająca sporo pracy i dodatkowych elementów, jednak bardzo ładnie prezentująca się w końcowej fazie. Wykorzystanie styropianowych rybek jest odniesieniem do słów Jezusa, które skierował do Szymona “odtąd ludzi będziesz łowił”. Dlatego w aranżacji pojawiają się rybki z imionami dzieci. Aby stworzyć piękną kompozycję warto użyć sieci rybackiej (jeżeli nie dysponujemy taką, wystarczy nam siatka na bramkę). Jeżeli posiadamy możliwość warto pokusić się o zbicie z desek kształtu łódki. Nad nią najczęściej umieszczamy figurkę Jezusa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez naszych Klientów – taka dekoracja musi zrobić wrażenie na wszystkich uczestnikach Mszy Świętej.

Zobacz poszczególne produkty:
• Rybki ze styropianu

 

Aranżacja z aniołkami w ażurowych doniczkach

Ta forma aranżacji została opisana w przypadku serc styropianowych. Jednak w białe ażurowe doniczki możemy również włożyć styropianowe aniołki i podobnie jak wcześniej kompozycję wzbogacić zielenią i kwiatami. Efekt jest bardzo podobny, z tym że posiadamy dodatkowo możliwość podzielenia ozdób na damskie i męskie, korzystając z dwóch modeli aniołków.

Zobacz poszczególne produkty:
• Aniołki styropianowe z imionami dzieci

 

 

Aranżacja wykorzystująca styropianową hostię

Hostie styropianowe były opisywane przy poprzednich formach aranżacji, gdzie stanowiły ich centralny punkt. Jest to najlepsze podejście do zastosowania tej ozdoby. Jednak hostia może równie dobrze prezentować się bez innych dekoracji styropianowych, na przykład w towarzystwie kwiatów lub świec. Posiadamy również hostie z doklejonymi złotymi napisami IHS, które wpasują się w aranżację każdego Kościoła.

Zobacz poszczególne produkty:
• Ozdoby komunijne