ozdoby komunijne na ołtarz

Aranżacja ołtarza na Pierwszą Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta – pomysły na aranżacje ołtarzy.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest szczególnym dniem w życiu każdego dziecka. Ta wyjątkowa uroczystość sprawia, że rodzice chcąc dopiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik mają ogrom obowiązków i spraw do załatwienia. Coraz częściej przygotowania do komunii upodabniają się do czynności związanych z organizacją wesela – kamerzysta, fotograf, wynajęcie sali dla gości, piękny ubiór, zaproszenia i masa innych rzeczy o których musimy pamiętać. Sprawia to, że brakuje nam czasu i pomysłów na dekorację ołtarza w kościele – najważniejszego miejsca gdzie owa uroczystość ma swoje meritum. Część rodziców przygotowanie i ubiór w dekoracje kościoła powierza dekoratorom, pozostali zaś zmuszeni są radzić sobie w tej kwestii sami. Jak zatem sprostać oczekiwaniom i przyozdobić ołtarz komunijny? Poniżej zaprezentujemy kilka pomysłów z wykorzystaniem ozdób styropianowych.

Gołębie styropianowe pomysłem na aranżację ołtarza komunijnego.

Doskonale wszystkim znana symbolika gołębia w chrześcijaństwie sprawia, że wiele dekoracji kościelnych jest opartych właśnie na gołębiach. Gołębie styropianowe są również bardzo chętnie wykorzystywane podczas aranżacji ołtarza na komunię świętą. Mogą zarówno stanowić główną dekorację jak i poboczną. Gołębie styropianowe z imionami zazwyczaj umieszczane są na płótnie i skierowane w stronę hostii styropianowej. Innym pomysłem na wykorzystanie gołębi styropianowych jest powieszenie ich w okolicy karmnika w którym znajduje się hostia styropianowa.

Zobacz poszczególne produkty:
• Gołębie styropianowe z imionami

Aniołki styropianowe z imionami dzieci jako dekoracja ołtarza na komunię świętą.

Zapewne każdy rodzic pragnie aby jego dziecko przypominało aniołka. Stąd bardzo duże zainteresowanie jest kompozycjami komunijnymi z wykorzystaniem właśnie aniołków styropianowych. Możliwość personalizacji i dopisania na aniołkach styropianowych imion dzieci pozwala na stworzenie pięknej dekoracji. Najczęściej aniołki umieszczane są w ażurowych osłonkach w otoczeniu kwiatów. Cała kompozycja ustawiona przed ołtarzem komunijnym świetnie dopełni ustrój kościoła podczas uroczystości komunijnych.

Zobacz poszczególne produkty:
• Aniołki styropianowe

Aranżacja ołtarza na pierwszą komunię świętą z wykorzystaniem serc styropianowych.

Jedną z najbardziej cieszących się popularnością kompozycji są serca styropianowe.
Motywem przewodnim takiej dekoracji zazwyczaj bywa jedno duże serce z napisem „Nasze Serca Dla Jezusa”, „Serce Moje Weź” lub „Jezu Ufam Tobie”. Czasami zamiast jednego dużego serca, Gdy ołtarz jest duży aby ładnie wypełnić jego frontową część wybierany jest wariant dwóch większych serc – na jednym napis „Nasze Serca”, na drugim „Dla Jezusa”.

W otoczeniu dużych serc doskonale komponują się mniejsze serca styropianowe z imionami dzieci przystępujących do sakramentu pierwszej komunii świętej.

Zobacz poszczególne produkty:
• Serca styropianowe z napisami

Ryby styropianowe jako aranżacja ołtarza komunijnego.

Kolejnym bardzo dobrze wszystkim znanym symbolem chrześcijaństwa są ryby. Ryba była znakiem rozpoznawczym wszystkich chrześcijan i symbolizuje Jezusa Chrystusa. Z uwagi na powyższe ryby są bardzo chętnie wybierane podczas różnych dekoracji kościelnych. W przypadku aranżacji ołtarza komunijnego ryby styropianowe są zazwyczaj umieszczane na sieci lub płótnie. Zamiast sieci wykorzystywana jest łatwiej dostępna np. siatka do bramki piłkarskiej. Czasami obok ryb ustawiana jest postać Pana Jezusa oraz łódź. Połączenie tych kilku elementów dekoracji a także umieszczenie imion dzieci na rybach styropianowych tworzy genialną kompozycję w której widać jak Pan Jezus łowi swoje ryby a one płyną do niego karmiąc się Jego słowem.

Zobacz poszczególne produkty:
• Rybki ze styropianu

Dekoracja ołtarza z wykorzystaniem baranków styropianowych z imionami.

Według Biblii owieczki były symbolem łagodności i bezbronności. Postać Pana Jezusa jako pasterza symbolizuje przejaw pasterskiej troski Boga o ludzi. Powyższe symbole sprawiają że kolejnym, bardzo chętnie wykorzystywanym motywem dekoracji komunijnych są baranki styropianowe z imionami. Zazwyczaj umieszczane są na sztucznej trawie przed ołtarzem. Imitację pasących się baranków świetnie uzupełnia hostia styropianowa którą można umieścić w centralnej części kompozycji.

Zobacz poszczególne produkty:
• Baranki styropianowe z napisami

Hostia styropianowa i ręce jako przewodnia część aranżacji ołtarza na pierwszą komunię świętą.

Kompozycja hostii styropianowej i rąk sprawdzi się przy wielu uroczystościach kościelnych. Jest wykorzystywana zarówno na komuniach, dożynkach czy na uroczystość Bożego Ciała. Umieszczana jest zazwyczaj w centralnej części kompozycji a jej otoczenie dekorowane jest kwiatami co pozwala w bardzo łatwy a zarazem elegancki sposób przyozdobić ołtarz.

Wraz z hostią bardzo często wykorzystywane są dłonie styropianowe, które umieszczane są pod hostią.

Zobacz poszczególne produkty:
• Hostia styropianowa do dekoracji komunijnych
4.9/5 - (8 votes)