komunijna dekoracja wejścia do kościoła

Jak ozdobić wejście do kościoła na Pierwszą Komunię Świętą?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej niewątpliwie kojarzy nam się z przeżyciem duchowym dzieci przystępujących do tego sakramentu. Pośród wielu istotnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej pojawia się temat dekoracji. Aby podkreślić wagę całego wydarzenia często ołtarz, ławki czy wejście do kościoła są dekorowane na różne sposoby.

Które elementy przy wejściu do kościoła warto udekorować?

Jeżeli chodzi o ozdoby przy wejściu do kościoła sporo zależy od samego wyglądu świątyni którą chcemy przystroić. Warto zwrócić uwagę np. na to, czy drzwi wejściowe są duże, czy mamy nad nimi miejsce na powieszenie dekoracji, czy może ogrodzenie kościoła posiada bramę którą możemy wykorzystać do przystrojenia. Niekiedy do wejścia do kościoła prowadzą schody z barierkami które również można ładnie przyozdobić.

Jakie ozdoby wybrać?

Często wykorzystywanym pomysłem podczas dekoracji wejścia do kościoła jest umieszczenie hostii styropianowej np. nad drzwiami bądź nad bramą i uzupełnienie jej boków gołębiami styropianowymi.

komunijna dekoracja wejścia do kościoła
Symbol Ducha Świętego jakim jest w chrześcijaństwie gołębica i hostia styropianowa tworzą elegancką kompozycję która ładnie przyozdobi wejście. Zamiast gołębi można zastosować też ręce styropianowe, które będą umieszczone pod hostią styropianową.

Oprócz ozdób styropianowych w tworzeniu dekoracji często wykorzystywany jest biały tiul bądź kwiaty. Tiulem można owinąć np. bramę, barierki, klamki do drzwi, ławki czy inne elementy w zależności od zaistniałych możliwości w danej świątyni. Umieszczenie kwiatów wśród powyższych ozdób świetnie uzupełni całą kompozycję co stwarza piękny wystrój. Kwiaty oprócz głównej dekoracji która zazwyczaj znajduje się przy ołtarzu umieszczane są także obok ławek ale i niekiedy na zewnątrz np. na bramie wejściowej.

Gdy z jakiegoś powodu nie możemy przymocować elementów ozdobnych do elewacji czy drzwi, możemy w prosty sposób stworzyć “przenośną” aranżację. Dzięki zbiciu kilku elementów drewnianych możemy stworzyć stelaż, gotowy do ubrania go w zieleń.

aranżacja kościoła na komunię

Jeżeli do wejścia prowadzą schody możemy wykorzystać barierki, do których przyczepimy ozdoby z imionami dzieci. Taka dekoracja z pewnością przykuje uwagę wszystkich osób wchodzących do środka.

Jeżeli przed świątynią znajdują się kolumny, możemy skorzystać z dużej hostii oraz połączonej z nią gołąbków z imionami dzieci. Dodając do tego wiosenne motywy zieleni utworzymy piękną aranżację, która już z daleka będzie podkreślać komunijny okres w parafii.

Rate this post