ozdoby świąteczne

Aranżacja z wykorzystaniem reniferów i Mikołaja styropianowego.

Wśród dekoracji przygotowywanych na Boże Narodzenie nie może zabraknąć dobrze wszystkim znanej postaci Świętego Mikołaja. Starszy mężczyzna, ubrany w czerwony strój z białym puchem, czapka, czarne buty, długa do pasa, biała jak śnieg broda od lat kojarzy się z okresem świątecznym. Według wielu legend i opowieści mikołaj w tymże okresie rozwozi na saniach przy pomocy swoich reniferów prezenty wszystkim grzecznym dzieciom…

Symbolika Mikołaja powoduje że wiele osób nie wyobraża sobie dekoracji związanych ze świętami Bożego Narodzenia bez tego uroczego staruszka. Dzieci z niecierpliwością oczekują na prezenty, imię Mikołaj bardzo często przewija się przez usta. Powstaje wiele ozdób z tym związanych, np. światełka LED-owe w kształcie Mikołaja, sani, reniferów do ogrodu, drewniane figurki, malowidła, plakaty czy ręcznie tworzone różnego rodzaju rzeźby.

Doskonałym pomysłem jest też postać Mikołaja wraz z saniami w towarzystwie reniferów wykonane ze styropianu. Ta forma dekoracji jest niedroga i zarazem bardzo lekka dzięki czemu można ją z łatwością powiesić na oknie. Dla osób które oprócz gotowych rozwiązań lubią dołożyć coś od siebie na pewno nie będzie stanowiło problemu nadanie kolorów owej dekoracji, można ją pomalować dzięki czemu wszystko nabierze ciepłych i świątecznych barw. Ten prosty i szybki pomysł na ozdobę witryny sklepowej, okna w domu czy wnętrza restauracji niewątpliwie podkreśli atmosferę świąteczną panującą wewnątrz pomieszczenia jak i zdecydowanie ozdobi zewnętrzny wygląd naszych okien zachęcając do zaglądnięcia do środka. Ozdoby styropianowe związane z zaprzęgiem Świętego Mikołaja świetnie sprawdzą się również w szkołach, przedszkolach czy żłobkach a także salach przygotowanych na różnego rodzaju imprezy – choinki, opłatki, sylwestry itp.

Modnymi w ostatnim czasie są dekoracje sal studniówek i komersów w tematyce zimowej. Połączenie śnieżynek styropianowych, reniferów, Mikołajów, bałwanków, choinek i innych ozdób świątecznych świetnie sprawdza się przy ozdabianiu sal na takie okoliczności. Niska cena, lekka waga a także prostota w montażu to niewątpliwie bardzo duże zalety ozdób styropianowych przez co są często wybierane do takich dekoracji.

5/5 - (3 votes)