malowanie ozdób styropianowych

Czym możemy pomalować styropian?

Kolor w którym możemy najczęściej spotkać styropian jest biały lub zbliżony do białego. Niekiedy wśród białych płyt styropianu możemy znaleźć grafitowe lub niebieskie granulki przez co styropian wygląda jak „dalmatyńczyk”. Oprócz białego występuje także styropian grafitowy. Do produkcji ozdób styropianowych dobierany jest styropian jak najbardziej czysty.

Co zrobić gdy biały kolor styropianu nam nie odpowiada?

Niejednokrotnie podczas dekoracji kościołów, sal weselnych czy witryn sklepowych okazuje się że biały styropian zlewa się z tłem przez co pojawia się potrzeba zmiany jego koloru. Można to zrobić na kilka sposobów. Bardzo popularnym sposobem z jest owijanie ozdób kolorowymi tiulami, dzięki czemu można uzyskać eleganckie efekty bez obawy o uszkodzenie styropianu. Drugą – wydaje się że najpopularniejszą metodą zmiany koloru styropianu jest pomalowanie go. Jest to metoda zdecydowanie szybsza od poprzedniej i nikomu nie powinna sprawić najmniejszego problemu. Pojawia się zatem pytanie – jak to zrobić?

 

 

Zamów napisy styropianowe malowane na dowolny kolor!

 

Zobacz nasze produkty

 

Czym i jak malować styropian?

Podczas malowania styropianu należy pamiętać o tym iż nie każda farba, spray nadaje się do tego zadania. Z pewnością do malowania styropianu nie wybieramy farb i preparatów które są na bazie  rozpuszczalnika. Takie produkty „wypalą” i zniszczą styropian przez co ozdoby będą się nadawały jedynie do wyrzucenia. Do malowania styropianu należy stosować farby i spraye na bazie wodnej. W marketach występuje sporo sprayów dekoracyjnych które jak wspomniałem wcześniej są na bazie wodnej i nie zniszczą styropianu. Oprócz sprayów można również zastosować farby akrylowe – mamy tutaj dużo większy wybór kolorów. Malować farbami akrylowymi można np. poprzez zanurzanie całego produktu w farbie lub tradycyjnie pędzlem lub wałkiem. W naszej ofercie możesz zamówić ozdoby pomalowane na jeden z poniższych kolorów. Posiadamy również produkty, które malujemy wybiórczo w celu uzyskania zaplanowanego efektu.

 

Zobacz nasze produkty styropianowe i zapytaj nas o pomalowanie któregoś z nich!

 

Zobacz nasze produkty

 

Inne sposoby dekoracji styropianu

Bardzo często przygotowując dekoracje styropianowe, nie chcemy pomalować całego kształtu a jedynie stworzyć na nim napis lub wzór. Jeżeli chcemy uniknąć malowania możemy skorzystać z naklejek. Nasza firma zajmuje się ich produkcją oraz naklejaniem na już przygotowaną ozdobę styropianową. Jest to szczególnie popularne podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, kiedy styropianowe serca, gołąbki czy baranki oklejamy imionami dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii.

4/5 - (15 votes)