dekoracje na boże narodzenie

Śnieżynki styropianowe – dalsza obróbka

Dostajemy liczne pytania odnośnie tego, w jaki sposób można dekorować śnieżynki styropianowe tak, aby w pełni je wkomponować w konkretną aranżację…

Oczywiście opisywane poniżej sposoby można zastosować do każdej dekoracji styropianowej, nie tylko do śnieżynek.

Prostym, ale bardzo efektywnym sposobem jest pokrycie ozdoby styropianowej brokatem. Najwygodniejsze będą tutaj brokaty w spray’u. Rozwiązanie to sprawdza się najlepiej przy tworzeniu kompozycji świątecznych, takich jak stroiki bożonarodzeniowe. Połyskujący brokat w tle pozostałych świątecznych ozdób, doskonale podkreśli nasze własnoręcznie wykonane dekoracje.

Przy wspólnym przygotowywaniu dekoracji z dziećmi najbardziej przydatne okażą się farby plakatowe. Pokrycie ozdoby takim rodzajem farby będzie wymagało więcej pracy, możliwe również że do osiągnięcia równomiernej barwy potrzebne będzie nałożenie kilku warstw, jednak możemy być pewni, że nasze pociech będą miały bezpieczną i fajną zabawę. Znacznie lepsze efekty osiągniemy korzystając z farb, które wykorzystywane są do malowania ścian.

Jeżeli zdecydujemy się ze spray’u musimy uważać na jego skład. Spray pozwoli nam na bardzo szybkie, dokładne i równomierne pomalowanie ozdoby styropianowej, jednak jeżeli wybierzemy spray na bazie rozpuszczalnika, może on zniszczyć strukturę dekoracji.

Rate this post